Przejdź do treści

Okna VEKA SL 82

    Montaż okien AdamS Premium-line profil VEKA SL 82 w okleinie dwustronnej kolor Antracyt. Okna wyposażone w pakiet trzyszybowy o współczynniku Ug=0,5 W/m2K z ciepłymi ramkami międzyszybowymi Swisspacer z tworzywa oraz okucie Siegenia Titan AF z pakietem bezpieczeństwa (do czterech zaczepów antywyważeniowych w skrzydle) i klamkami Hoppe Secustik w kolorze srebrnym.

    Drzwi tarasowe w systemie uchylno-przesuwnym PSK o wymiarach 266 x 232,5 cm. Zastosowano specjalne okucie Siegenia PORTAL PSK 200-Z comfort z wymuszonym sterowaniem, zapewniające lekką i intuicyjną obsługę (obrót klamki o 90 st. automatycznie wprowadza skrzydło w pozycję uchyłu; kolejny ruch o 45 st. ustawia je w pozycji przesuwnej).

    Uszczelnienie połączenia okna z murem wykonano w technologii montażu warstwowego (tzw. ciepły montaż) przy użyciu taśmy paroprzepuszczalnej (uszczelnienie zewnętrzne), piany PU (warstwa środkowa) i taśmy paroizolacyjnej (izolacja wewnętrzna). Okna zostały zamontowane na blokach podparapetowych z XPS, tzw. ciepłych parapetach, a drzwi tarasowe na dedykowanych poszerzeniach systemowych z PCV (całkowita wysokość 21,5 cm).